• اخبار

کارگاه آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های مساجد خراسان شمالی برگزار شد

کارگاه آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های مساجد خراسان شمالی برگزار شد
کارگاه آموزشی کتابداری ویژه کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی خراسان شمالی در محل سالن اجتماعات کتابخانه دهخدا بجنورد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری شبستان ؛ هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در این کارگاه آموزشی به اهمیت موضوع ترویج فرهنگ مطالعه و انس با کتاب اشاره کرد و در این باره ضمن بیان گزیده ای  از بیانات  رهبر معظم  انقلاب  گفت:  باید تلاش  کنیم تا افراد  بیشتری  به سمت  کتاب و کتابخانه ها تشویق شوند.

وی همچنین به فعالیت های ارزشمند صورت گرفته در حوزه کتابخانه کانون های مساجد خراسان شمالی اشاره کرد و افزود: استان خراسان شمالی  توانسته با تلاش  فعالان کانون ها در چند دوره متوالی جزء برگزیدگان جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب قرار گیرد و از چند روستا در این جشنواره  تقدیر شود.

شیرازیان همچنین  اعلام کرد: در سال  گذشته یکی از برگزیدگان جشنواره ملی تقدیر از مروجان برتر  کتابخوانی، کتابدار کانون روستای اسفیدان بود و در سال جاری نیز پنج تن از  فعالان کانون های استان  به مرحله  نهایی راه یافتند.

وی در بخشی دیگر آماری  از حوزه کتاب و کتابخوانی  کانون های مساجد استان ارائه کرد و افزود: 173 باب  کتابخانه مخزن دار، 120 باب کتابخانه باز  با فعالیت 116 کتابدار  در مساجد  استان فعالیت دارند.

شیرازیان، با معرفی طرح شنبه های کتابخوانی در مساجد، به کتابداران حاضر توصیه کرد: این طرح را با اجرای سیر مطالعاتی و معرفی کتاب های ارزنده برای نمازگزاران نه تنها شنبه  بلکه در روزهای دیگر هفته نیز تداوم دهید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500