• اخبار

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به مناسبت 17 مردادماه روز خبرنگار بیانیه صادر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ در متن این بیانیه آمده است،17مردادماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی ، یادآور رشادت ، فداکاری و احساس مسئولیت بزرگ مردی است که یاد و خاطرش در ذهن آزاداندیشان جهان بویژه کشور عزیزمان ماندگار شده است و در تقویم کشورمان این روز را به نام «روز خبرنگار» نامگذاری کرده اند ؛ موضوع بسیار مهمی که به تنهایی بیانگر ارزش کار و تلاش فعالان حرفه خبرنگاری و همه دست اندر کاران رسانه است.

این روز فرصت مناسبی برای بازخوانی کارنامه سراسر شور و شعور خبرنگاران متعهّد رسانه‌های آشنا به رسالت شغل مقدّس اطلاع رسانی برای آگاهی‌بخشی و بصیرت بخشی به ملّت بزرگ و فهیم ایران، بویژه در صحنه‌های سرنوشت‌ساز و حسّاس میهن اسلامی به شمار می‌رود.

خداوند قادر متعال چه زیبا به قلم که مظهرآفرینش و ودیعه‌ی گرانبهای الهی است، سوگند یاد می‌کند و آن را می‌ستاید، چرا که خود نیز آفریدگاری بی همتا است و ارزش مرکّبش همسنگ و یا بالاتر از خون شهیدان دانسته شده، زیرا قلم متعهّد، مشعل فروزان علم و بیداری جامعه از جهل و نادانی است و راه رشد و تعالی انسان را به او نشان می‌دهد.

واژه «خبرنگار» یادآور زحمات خالصانه افرادی است که در راه اعتلای بشریت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند و از هیچ خطری نمی هراسند. خبرنگار، مدافع حقوق مردم و تصویرگر روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نقش موثر و مناسب آن در هر زمانی غیرقابل انکار بوده و انعکاس صحیح و به موقع اخبار و رویدادها در موقعیت های مختلف نشان از عظمت و اهمیت حرفه خبرنگاری دارد.  

روز خبرنگار فرصت مناسبی برای شناسایی و بررسی ابعاد و نقش رسانه‌ها و خبرنگاران است و اصحاب رسانه به عنوان قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی با توجه به رشد آگاهی مردم نقش بسیار مهم و تعیین‌کننده‌ای را به عنوان رابط بین مردم و مسئولین در عرصه اطلاع رسانی صحیح خدمات دولت و سازمان ها از یک سو و پیگیری و حل مشکلات مردم از سوی دیگر ایفا می‌کنند.

این روز بزرگ، تداعی‌گر حساسیت چشمان بیدار و اذهان روشنی است که با قلم توانای خویش، تاثیرات شگرف و بعضاً تاریخ‌ساز را در جوامع مختلف باعث می‌شوند.

بدون تردید آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی در کنار صیانت از نشر و پردازش صحیح اطلاعات از جمله رسالت‌های سترگی است که با نام خبرنگاران پیوند خورده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به همراه اصحاب فرهنگ و هنر استان ، فرا رسیدن روز خبرنگار، روز رعایت حریم قلم و اندیشه را به همه دست اندرکاران آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در سطح استان تبریک گفته و توفیقات روزافزون را برای همه فعالان عرصه خبر، خبرنگاران، روزنامه نگاران، عکاسان ، تصویربرداران ، اصحاب رسانه و جامعه بزرگ خبری و رسانه‌ای استان در اعتلای ایران اسلامی آرزومند است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500