• اخبار

مدیرکل صدا و سیماخراسان شمالی در نشست با هنرمندان تعزیه: سبک های مختلف نمایشی دنیا از تعزیه وام گرفته است/ صدا و سیما آمادگی معرفی ظرفیت های تعزیه را دارد

مدیرکل صدا و سیماخراسان شمالی در نشست با هنرمندان تعزیه: سبک های مختلف نمایشی دنیا از تعزیه وام گرفته است/ صدا و سیما آمادگی معرفی ظرفیت های تعزیه را دارد
مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی با اهمیت خواندن هنر تعزیه گفت: سبک های مختلف نمایشی دنیا از تعزیه وام گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حمید قربانی جم با اشاره به اینکه هنر تعزیه را به خوبی می شناسم و علاقه بسیاری به این هنر فاخر و ارزشی دارم، افزود: در راستای معرفی این هنر فاخر و در حوزه وظایف سازمانی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی، با بیان اینکه هنرمندان تعزیه می بایست مطالبه گر باشند و ارتباطات سازمانی را برای معرفی هر چه بهتر هنر تعزیه بیشتر کنند، اظهار کرد: اگر ارتباط هنرمندان با مسئولان سازمان ها تقویت شود قطعا در معرفی هنر تعزیه تاثیرگذارخواهد بود.

وی، در خاتمه در راستای پوشش خبری اجرای تعزیه در شهرستان ها، ضبط و پخش برنامه هایی با موضوع معرفی هنرمندان حوزه تعزیه و برنامه گپ و گفت با تعزیه خوانان اعلام آمادگی کرد.

رضا لنگری مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم در ادامه این نشست گفت: اهمیت هنر تعزیه برکسی پوشیده نیست و می بایست به این هنر فاخر و ارزشی  بیش از پیش توجه شود.

وی، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم با هماهنگی انجمن تعزیه استان تا کنون دوره های آموزشی، سوگواره های تعزیه و همایش هایی را به منظور معرفی هر چه بهتر و بیشتر این هنر در استان به انجام رسانده است.

وی، تاکید کرد: فعالیت های هنرمندان تعزیه در استان در راستای معرفی زندگی اهل بیت (ع) و توانمندی ها و ظرفیت های استان در حوزه تعزیه قابل تقدیر است.

رئیس انجمن تعزیه خراسان شمالی هم در ادامه این نشست به ارائه گزارشی از روند فعالیت این انجمن در استان پرداخت و افزود: انجمن تعزیه خراسان شمالی به عنوان اولین شعبه در کشور در سال 92 با حضور مسئولان کشوری و استانی راه اندازی و تا کنون برنامه ها و فعالیت های مطلوبی در حوزه تعزیه برگزار کرده است.

هاشمی، تعداد تعزیه خوانان شناسایی شده در استان را 700 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد 400 نفر به عضویت انجمن تعزیه استان درآمده اند که در تلاشیم دیگر هنرمندان تعزیه هم در این انجمن عضو تا از مزایای آن بهره مند شود.

وی، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری چندین سوگواره تعزیه، همایش و دوره آموزشی در این استان توسط انجمن تعزیه خبرداد.

گفتنی است؛ این دیدار صبح امروز در محل سالن جلسات صدا و سیمای خراسان شمالی انجام جمعی از هنرمندان به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای ارتقاء جایگاه تعزیه استان پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500