اخبار

مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری ستاد فهما کشور؛

۱۴ هزار باب کتابخانه روستایی در مساجد کشور فعال است

۱۴ هزار باب کتابخانه روستایی در مساجد کشور فعال است
مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری ستاد فهما کشور به فعالیت ۱۴ هزار باب کتابخانه روستایی در مساجد کشور اشاره کرد و گفت: بیش از نیمی از کانون های فرهنگی و هنری در روستاها راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری شبستان ؛«حسین براتی» در نشست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی برگزار شد، با بیان اینکه خوشبختانه خراسان شمالی در حوزه طرح «روستاهای دوستدار کتاب» از جمله استان هایی بوده که خوش درخشیده، بیان کرد: این استان همواره در حوزه برنامه ای صاحب ایده و طرح بوده است.

 

 مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری ستاد فهما کشور با اشاره به اینکه در حوزه روستایی به دلیل دور از دسترس بودن  خدمات فرهنگی، باید فعالیت های فرهنگی و هنری در روستاها تقویت شود، اظهارکرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت های فرهنگی در حوزه روستاها را از ناحیه دولت به ستاد کانون های مساجد سپرده است.

  

وی به فعالیت 14 هزار باب کتابخانه روستایی اشاره کرد و با بیان اینکه بیش از نیمی از کانون های فرهنگی و هنری در روستاها راه اندازی شده است، افزود: اگر بتوان از این ظرفیت استفاده کرد ضمن تقویت فعالیت های فرهنگی و هنری در حوزه روستاها، از مهاجرت روستاییان به شهر هم که یکی از نگرانی ها محسوب شده، جلوگیری می شود.

 

 «حسین فرخنده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم در این نشست به فعالیت 389 کانون فرهنگی و هنری در مساجد خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: 270 باب کتابخانه هم زیرمجموعه این کانون ها فعال است.

 

وی با بیان اینکه در ابتدای تاسیس استان، تنها 12 باب کانون فعال بود و اکنون این آمار به 389 کانون رسیده است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه باید در تمامی روستاهای بالای هزار نفر جمعیت و تمام مساجد شهری، کانون فرهنگی و هنری راه اندازی شود.

 

فرخنده بر کیفی سازی فعالیت های فرهنگی و هنری در کانون ها تأکید کرد و گفت: تلاش می شود تا پایان برنامه ششم توسعه، 70 کانون جدید راه اندازی شود.

 

در این نشست حکم ریاست شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی که به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده بود، توسط «حسین براتی» به امام جمعه بجنورد و همچنین احکام تعدادی از اعضای شورا اعطا شد.

 

حکم

۲ اسفند ۱۳۹۹ ۲۲:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید